Dünya Komşular Günü

komsular gunu 1

Bugün Dünya Komşular Günü. Komşularınızı ziyaret etmek, sohbet etmek ve komşuluk ilişkilerinizi geliştirmek için güzel bir gün.

Komşular, hayatımızı sıkıntılarımızı, dertlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız insanlardır. Bir yere gittiğimizde evimize ve çocuğumuza göz kulak olandır. Bir sıkıntımız olduğunda ailemizden önce yardım eden ve yardım edilendir. Sadece kahve şeker veya un isteyebileceğimiz birisi değil, aynı zamanda derdimizi dinleyecek bir kardeş ve akıl verecek dosttur. ‘’Ev alma komşu al’’, ‘’komşu, komşunun külüne muhtaçtır’’ gibi birçok atasözü ve deyim komşuluk ilişkilerinin ne kadar önemli olduğunu bize gösterir.

Komşuluk ilişkilerinin öneminin azaldığı şu zamanlarda değerlerimize daha sağlam bir şekilde sarılmalıyız. Komşularımızı tanımaya çalışmalı, her gün asansörde gördüğümüz komşumuza ilk sıcak selamı biz vermeliyiz. Herkesin her şeyi karşı taraftan beklediği bu zamanda doğru olan için atılan adım bize ve kültürümüze sahip çıkmak adına atılan bir adımdır. Güçlü ve güven dolu bağlar kurarak komşuluk kavramının içini doldurmalıyız.

Biz bir adım attığımızda komşularımız da bize aynı samimiyetle geleceklerdir. Çünkü misafirperverlik ve güler yüzlülük bizim kültür bilincimize işlemiştir. Bugün dünya komşular günü bize komşularımızı düşündürmek adına güzel bir araç olabilir. Arden Market olarak komşularımıza bugünü anımsatmak ve komşularımıza tatlı bir sürpriz yapmak için hazırlanıyoruz. Sizlerde komşularınıza tatlı bir sürpriz yapmak istemez misiniz? Dünya komşular günü bu bağları güçlendirmek için iyi bir fırsat. ????

×